Fotomontaż – metoda mieszana – wizualizacja 3D + zdjęcie

Fotomontaż – metoda mieszana – wizualizacja 3D + zdjęcie

Zadanie polegało na zmianie modelu zlewozmywaka w istniejącej już wizualizacji.
Żeby było to możliwe trzeba było usytuować nowy zlewozmywak w przestrzeni 3D tak aby zbiegi perspektywiczne były zgodne z tymi na zdjęciu. Następnie wizualizacje samego zlewozmywaka należało oświetlić w ten sam sposób co na realnym zdjęciu. Ważnym było aby w nowym produkcie odbicia pasowały do zastanej scenerii stąd w elementach które tego wymagały zastosowano mapę odbić z pierwotnego zdjęcia.

Po wyrenderowaniu zlewozmywaka w odpowiedniej perspektywie, oświetleniu i z właściwymi odbiciami został on nałożony w Photoshopie na blat w pierwotnym zdjęciu. Na tym etapie konieczna była obróbka blatu i ściany, ponieważ nowe produkty różniły się gabarytami od poprzednio zastosowanych.

Efekt finalny pozwala uważać że wizualizacja została wykonana niejako od podstaw, mimo że zmienione zostały tylko produkty które miały być wyeksponowane.

W ostatnim etapie zostały nieco zmodyfikowane kontrasty i jasność niektórych miejsc, aby podkreślić nowoczesność i świeżość wizualizacji, a zarazem została zwiększona ostrość aby zdjęcie wychodziło jeszcze lepiej w druku.

× Internet Explorer is missing updates required to view this site properly. Click here to update. OR even better, try out other great browsers, Chrome and Firefox are top of the best.