Projekt opakowania etykiety do skarpet – balerinki bambusowe

Skarpetki bambusowe są bardzo miłe w dotyku. Projekt opakowania balerinek bambusowych powinien odzwierciedlać przyjemne odczucia i podkreślać cechy produktu.

Założenia projektu opakowania

Projekt zakładał stworzenie projektu etykiety oraz wkładki na którą naciągnięta będzie para skarpet. Opakowanie dodatkowo miało być łatwe w produkcji i nie wymagające dodatkowych czynności stąd euro dziurka.

Opis projektu etykiety i wkładki

Kolorystyka użyta w projekcie opakowania daje poczucie miękkości i puszystości a takie są właśnie skarpetki z włókien bambusowych. Ponadto kolorystyka użyta w projekcie opakowania skarpet różni się od konkurencyjnych (z dominacją bieli), co pozwala na jednoznaczne odróżnienie produktu od innych skarpet bambusowych.

Symboliczne odzwierciedlenie liści bambusa przywołuje przyjemne odczucia związane z chłodem i ukojeniem, co pokreślą zaletę włókna dzięki któremu skarpetki są bardziej przewiewne w stosunku do bawełny i hamują rozwój bakterii.

Wkładka stała się dodatkową powierzchnią do prezentacji cech produktu. Dzięki temu na opakowaniu w widoczny sposób można było zaprezentować jasny w wyrazie rysunek skarpetki pokazujący jak wygląda ona na nodze i jakie ma dodatkowe cechy.

Podsumowanie

Projekt opakowania etykiety do skarpet – balerinki bambusowe wpisuje się w linię produktów producenta a zarazem w pozytywny sposób wyróżnia się na tle konkurencji, przywołując w jednoznaczny sposób skojarzenia z włóknem naturalnym przyjaznym dla człowieka, miłym i delikatnym.

 

× Internet Explorer is missing updates required to view this site properly. Click here to update. OR even better, try out other great browsers, Chrome and Firefox are top of the best.