Skarpetki motocyklowe na zamówienie-900px

Dwa typy skarpet, ponieważ dwa typy spodni. W zależności czy nosisz spodnie na but czy spodnie są w bucie, skarpetka inaczej musi odprowadzać ciepło a przez to parę wodną i pot.
Ważne jest również czy korzystasz z ubioru skórzanego czy tekstylnego. Jeśli Twoje skórzane spodnie posiadają wentylację to warto wybrać skarpetki kanałowe które odprowadzają ciepło do góry właśnie w spodnie. Podobnie jest przy spodniach tekstylnych oraz tych nakładanych na but.

Jeśli jednak Twoje skórzane spodnie nie mają wentylacji ciepło musi być inaczej odprowadzone i wyprowadzone między spodniami a butem. Część butów ma strefy wentylacyjne które idealnie współpracują ze strefami wentylacyjnymi w naszych skarpetkach. W pozostałych wentylacja odbywa się przez kołnierz w skarpecie.

Jeśli zastanawiasz się czy wybrać grubsze miękkie skarpetki czy cienkie opcja jest jedna muszą być one cienkie, ale ze strefami wentylacyjnymi.
Jeśli cisną Cię buty to grubsza skarpetka nie poprawi sytuacji. Ważne jest żeby amortyzacja była we właściwych miejscach i zapobiegała otarciom a nie zwiększała rozmiar stopy i powodowała jeszcze większy ucisk.

Z punktu widzenia włókien, naturalne włókna sprawdzają się świetnie do chodzenia na co dzień w przewiewnych butach. Jednak na długie trasy czy na tor polecamy polipropylenowe skarpetki. Nie uczulają, idealnie odprowadzają pot od stopy a przede wszystkim nie trzymają go w swojej strukturze. Nowoczesne włókna są równie miłe w dotyku jak bawełniane, a ich cechy techniczno-odczuciowe są bardzo dobre. Do tego skarpetki motocyklowe z polipropylenem są bardzo trwałe i wystarczają na długi czas.

Rozmiary warto dobrać do swojej nogi. skarpetka nie powinna za mocno uciskać, choć lekkie odczuwanie skarpetki na stopie poprawia kompresję krwi w naskórkowej części nogi co jest korzystne zwłaszcza przy długiej jeździe.