• polski

Dodawanie modeli 3D do SketchUp-aArtykuł ten ma zachęcić do dodawania modeli 3D do SketchUp-a

Czym jest SkatchUp 3D Warehouse?

Obejrzyj prezentację multimedialną

 

SkatchUp 3D Warehouse to baza modeli 3D wykorzystywanych przez architektów, projektantów, aranżatorów wnętrz, czy inżynierów. Z bazy modeli 3D korzysta 22 milionów projektantów rocznie. Ponad 18 milionów pobrań miesięcznie. Liczby te pokazują jak potężne jest to narzędzie i jak wiele osób z niego korzysta.

Firmy mające bryły w 3D Warehouse osiągają podwójny zysk. Po pierwsze zyskują użytkowników stosujących ich produkty w swoich wizualizacjach – dzięki czemu poprawia się ich marka. Po drugie, zadowoleni klienci mogą chcieć kupić produkt znajdujący się na aranżacji wykonanej z użyciem modeli 3D z bazy.

Ile kosztuje dodawanie modeli 3D do SketchUp-a 3D Warehouse?

Dodawanie, utrzymanie i pobieranie modeli jest w pełni darmowe i ogólnie dostępne. Dodane pliki modeli dostępne są do pobrania jako plik programu Sketchup na dwa sposoby:

  • Bezpośrednio z programu Sketchup – bardzo intuicyjne i stosowane większości przypadków,
  • Poprzez stronę www.

Możliwe jest stożenie strony firmowej zbierającej wszystkie model, dzielenie ich na kolekcje i zarządzanie swoim profilem.

Dodawanie modeli 3D do SketchUp-a

 

Ponadto do każdego produktu można dodać indywidualny opis i adresy stron internetowych kierujące do informacji np. na temat tego produktu. Dzięki temu projektant pobierając model, czy dodając produkt do zestawienia inwestycyjnego ma pełen pogląd na stan faktyczny danego produktu.

Jak dodać modele 3D do 3D Warehouse?

Można zrobić to samemu, lub zlecić to mnie.

Abydodawać model należy mieć program SkatchUp i konto na stronie. Każdy model powinien być dostosowany do programu Skatchup i odpowiednio przygotowany, aby po wstawieniu do projektu zachowywał oryginalne proporcje, a po wyrenderowaniu nie wymagał większej ingerencji.

Samo dodawanie modeli 3D do SkatchUpa może być czasochłonne i uciążliwe. Dobrze jest to pod zlecić, gdyż za pieniądze porównywalne z kosztami pracownika, uzyska się profesjonalną obsługę i szereg usług dodatkowych tj. przygotowanie strony firmowej na stronie 3D Warehouse, opracowanie graficzne modeli, czy nadanie im odpowiednich tekstur jeśli ich brakuje.

Dlaczego warto umieścić modele w bazie SkatchUpa?

Dziś gdy większość projektantów/architektów/aranżatorów projektuje na komputerze wybierają proste i zaawansowane narzędzia typu SkatchUp. Warto pomyśleć o tych osobach i ułatwić im proces projektowy przez przygotowanie im gotowych modeli produktów do wstawienia bezpośrednio do projektu.

Dodawanie modeli 3D do SketchUp-a

Z chęcią przygotuję indywidualną wycenę dodania Państwa plików 3D do Skatchupa. W zapytaniu ofertowym proszę podać ilość modeli jaką chcą Państwo dodać, oraz przesłanie kilku do wglądu. Na pozostałe pytania również z chęcią odpowiem

P.S. Jeśli nie posiadasz modeli 3D wykonam je na podstawie rysunków technicznych, bądź realnego produktu.

× Internet Explorer is missing updates required to view this site properly. Click here to update. OR even better, try out other great browsers, Chrome and Firefox are top of the best.