• polski
projektowanie katalogów reklamowych łódźŁadny i dobrze zaprojektowany katalog

Ładny i dobrze zaprojektowany katalog produktowy wpływa na odbiór oferowanych produktów. Co do tego nie ma wątpliwości, dlatego projektowanie katalogów produktowych jest istotnym elementem marketingu w każdej liczącej się firmie.

Dobrze zaprojektowany katalog, pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesujące informacje dla klienta, jest przejrzysty i buduje siłę marki. W projekcie katalogu produktowego uwzględniane są zależności pomiędzy produktami i to dla jakiego klienta jest on skierowany.

Bezgłośna rozmowa z konsumentem

Oznacza to że katalog jest przede wszystkim funkcjonalnym narzędziem komunikacji z klientem. Dzięki czemu klient może samodzielnie podejmować decyzje zakupowe jeśli w miejscu sprzedaży nie otrzyma właściwego wsparcia merytorycznego.

W projektowanych katalogach używam materiałów powierzonych przez zleceniodawcę, oraz tworzę dodatkowe materiały, graficzne jak i zdjęciowe, aby katalog nabrał przyjemnego i pozytywnego obrazu.

Za każdym razem stawiam sobie za cel zrozumienie potrzeb konsumenta który będzie korzystał z katalogu. Projektowanie katalogów produktowych to moja pasja.

Projektowanie katalogów – to proste

Jak zacząć projekt katalogu? Najlepiej już w momencie jak pojawi się potrzeba stworzenia katalogu warto zbierać katalogi, ulotki, linki do stron które nam się podobają. Takie materiały posłużą w przyszłości do przedstawienia oczekiwanych kierunków projektowania katalogu a za razem pomogą wyobrazić sobie jak może wyglądać katalog zanim poniesiemy koszty.

Warto też znaleźć wykonawcę np.: MIXgrafik 🙂 i podesłać zabrane materiały z prośbą o wycenę i sugestie co do potrzebnych danych.

Jeśli chodzi o dane do projektu katalogu produktowego, zwykle są one na tyle charakterystyczne że wypadało by je odpowiednio przygotować. Dane mogą być do pobrania z www, Excella, Worda, prezentacji Powerpoin czy pdf-a. Raczej nie praktykuje się przekazywania informacji w formie skanów, czy odręcznych notatek, aby sztucznie nie podnosić kosztu projektu.

Po wybraniu oferty i przesłaniu wszystkich materiałów, studio graficzne przygotuje rozkładówkę katalogu, czyli dwie sąsiadujące strony. Na tej podstawie można określić czy kierunek projektu jest satysfakcjonujący. Czasem jest to więcej stron z różnych kategorii np takie podejście jest przy projektach katalogów mających ponad 100 stron.

Po zaakceptowaniu propozycji layoutu strony, zaczyna się projektowanie katalogu a dokładnie to skład wg. szablonu graficznego.

Czas realizacji katalogu, zależy od zakresu projektu i prac dodatkowych. Niektóre projekty można zautomatyzować przez co złożenie książki telefonicznej ze zdjęciami mającej 250stron może zająć tylko 2 dni. Z drugiej strony katalog 16 stronicowy może być projektowany ponad tydzień lub dwa gdy wymaga wielu dodatkowych prac np. szparowania zdjęć, obróbki, tworzenia piktogramów itp.

Zachęcam do kontaktu w temacie Projektowania Twojego katalogu

Pracuję w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, czasem w Krakowie

× Internet Explorer is missing updates required to view this site properly. Click here to update. OR even better, try out other great browsers, Chrome and Firefox are top of the best.