Pantone kolor roku 2021

Kolor(y) roku Pantone 2021 wybrany!


Od 20 lat amerykański Pantone Color Institute wybiera kolor na nadchodzący rok. Wyłoniony kolor ma w założeniu dominować przez najbliższe 12 miesięcy. Wybór koloru przez ekspertów jest poparty dokładną analizą tego, co dzieje się na świecie, w modzie, kulturze. Rok temu został wybrany Classic Blue 19-4052 – klasyczny niebieski. Symbolizował on spokój, stabilizację, a także pewność siebie.

Tym razem jednak wyłoniono aż dwa kolory. Ultimate Grey 17-5104 i Illuminating 13-0647.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy zostały wybrane dwa kolory. Podobna sytuacja miała miejsce w 2016 roku. Wówczas wyłoniono kolory Rose Quartz i Serenity.

Dlaczego w tym roku właśnie szary i żółty?

Pantone classic blue 2020
Pantone classic blue 2020


Pantone kolory roku 2021
Pantone kolory roku 2021

Tegoroczny wybór jest ściśle powiązany z sytuacją na świecie i pandemią. Uspokajająca szarość to symbol solidnej podstawy, czegoś, co jest niezawodne i stałe. Energetyczny żółty natomiast ma wprawiać w radość i optymizm. Według instytutu wybrane barwy to „mariaż kolorów niosący za sobą siłę i nadzieję, który potrafi podnieść na duchu”.

Odwołując się do natury, Ultimate Grey przywodzi na myśl skały, kamienie – niezastąpione i stabilne, trwające mimo upływu czasu. Illuminating od razu kojarzy się ze Słońcem, energią słoneczną. Barwy wybrane na przyszły rok mają nam pomóc przetrwać w trudnym czasie.


Podobają Ci się kolory na przyszły rok? Chciałbyś modne skarpetki w barwach Ultimate Grey i Illuminating? Żaden problem! Zobacz kolory naszych przędz.

Kolor roku ultimate grey pantone
Kolor roku Pantone Ultimate Grey
Kolor roku pantone illuminating
Kolor roku Pantone Illuminating